Životnosť terasy výrazne ovplyvňuje spôsob montáže. Už sme rozoberali drevené terasy po 6 rokoch, aj keď ich tabuľková životnosť je 25 rokov. Pokaziť sa dá čokoľvek, no urobiť niečo správne, je základom životnosti. Aj nám sa stali omyly, ktoré nás stáli nemalé peniaze. Nemusíte preto začiatočnícke chyby robiť aj vy.

Je viacero domácich (Európskych) drevín, ktoré sú vhodné pre exteriérové drevené terasy. Najznámejší je Sibírksy smrekovec, Dub, Agát, Borovica a Jaseň. Jaseň však musí mať thermo úpravu.

Drevené terasy sú skutočne oázou pokoja a oddychu. A toto je stále väčší a väčší impulz, vytvoriť takú terasu, na ktorej nebudú žiadne rušivé prvky. Preto sa pred niekoľkými rokmi začali montovať terasy tak, aby nebolo vidieť žiadne skrutky.

Je dobré vedieť, že nie každá drevina je na terasu vhodná. Pravdou je, že sa dá použiť takmer akákoľvek, ale musíte rátať s veľmi výrazným rozdielom životnosti. Životnosť dreva ovplyvňuje niekoľko faktorov a tak sa pozrime na tie 3 najdôležitejšie.

Tu nájdete orientačné množstvo potrebného materiálu na úspešné zmontovanie drevenej terasy. Množstvo nám vždy vyjde, pokiaľ sa držíme týchto pravidiel. Raz za čas sa môže stať niečo nepredvídateľné, čo to môže trochu zmeniť, ale nič dramatické.