Drevená terasa je náročnejšia na montáž ako napríklad drevená podlaha. Keď si predstavíme čo ideme klientovi postaviť a čo je žiadané, tak akékoľvek domáce „kutilstvo“ s montážou drevenej terasy, je relatívne nebezpečné. Pri predaji drevenej terasy, máme na zreteli jej životnosť a tá je určená (od tipu dreviny) na niekoľko 10-tok rokov. Aby bolo toto možné dosiahnuť, tak musia byť dodržané určité základné pravidlá, ktoré poznáme na základe dlhoročných skúseností a vývoja v praxi. Samozrejme sme boli výrobcom terás zaškolený, ale to je len prvý predpoklad k tomu, aby sa takéto dielo mohlo započať. Otázne je jeho správne ukončenie a odovzdanie do užívania.

Tým, že sa používajú hlavne exotické dreviny, ktoré strávia dlhé týždne cestovania v kontajneroch, tak sa často vyskytne krivá doska, s ktorou je nutné si poradiť. Krivá neznamená zlá. Znamená to, že je nutné jej venovať väčšiu pozornosť a správne ju namontovať. A ako vieme, exotické dreviny sú veľmi tvrdé a tak vhodnosť náradia a pomôcok je nanajvýš dôležitá. Hobby náradie je neprijateľné.

Je relatívne veľké množstvo vhodných drevín, z ktorých má každá svoje vlastnosti. Tie sa naplno prejavia až pri zmene počasia, ktoré naplno preverí vhodne zvolenú drevinu a správne odvedenú montáž. Je iné montovať drevenú terasu pod strechu, iné ku bazénu s chlórovou vodou, iné ku horskej chate. Toto ovplyvňuje správnu voľbu spojovacích materiálov (skrutky, klipy). Nie je skrutka ako skrutka a už vôbec nie antikor ako antikor. Veľké rozdiely v kvalite, majú takisto za následok dlhú, alebo krátku životnosť.

Klienti potrebujú zvládnuť montáž na viacero druhov podkladu ako je betón (to najlepšie) štrkové lôžko, strecha s hotovou hydroizoláciou, veľké či malé výškové rozdiely no a prinajhoršom hlina. Toto pri spojení s nejakou drevinou, z ktorých sú niektoré stabilnejšie a iné nervóznejšie, je súhrn dôležitých faktorov, kde sa treba správne rozhodnúť. Nesprávny krok pri montáži je útrapou na dlhé roky. Preto sú naše skúsenosti popísané v manuáloch a kontrolných zoznamoch, podľa ktorých postupujeme priamo na zákazke. A to napriek tomu, že chalani majú skúsenosti. Stretli sme sa s odbornými aj menej odbornými (nesprávnymi) montážami, z ktorých bolo hneď jasné, ako bude terasa v budúcnosti fungovať.

A preto si vám dovoľujeme oznámiť, že máme túto problematiku zvládnutú a robíme tak zákazníkom radosť po celom Slovensku.

View the embedded image gallery online at:
https://www.dreveneterasy.eu/montaz-terasy#sigProId53b375b57b