Drevené terasy sú skutočne oázou pokoja a oddychu. A toto je stále väčší a väčší impulz, vytvoriť takú terasu, na ktorej nebudú žiadne rušivé prvky. Preto sa pred niekoľkými rokmi začali montovať terasy tak, aby nebolo vidieť žiadne skrutky.


Viete si to predstaviť, len čistá línia dreva a nič viac. Akoby boli dosky len nalepené.


Tento systém však nie je vhodný pre akúkoľvek drevinu. Tu je možné požiť len najkvalitnejšie druhy, ktoré sa vyznačujú svojou vysokou stabilitou aj pri zmene počasia. Často krát totiž vidíme, ako sa škára medzi doskami v priebehu roku zväčšujú aj zmenšujú. Hovorí sa tomu „pracovanie dreva“.

Systém, kde sú skryté skrutky, funguje len na „stabilných (kvalitných)“ drevinách ako sú Ipe, Garapa, Merbau, Teak a v niektorých prípadoch aj Cumaru. U ostatných drevinách hrozí, že ich klip alebo spona, neudržia. Prichádzame so systémom pre drevené terasy, ktorý je už v praxi overený a funguje výnimočne. Volá sa „Harwood clip“. Základom je, aby mala doska po bokoch drážky, ak nemá, nieje problém, pretože ich na mieste montáže nafrézujeme. A potom vyzerá celá časť takto.

Skrutka drží terasu cez spojovací klip v drážke aj priamo cez dosku. Veľmi bezpečný a vizuálne výborný spôsob, ako dať terase cveng čistých línií bez skrutiek.

Výsledok vyzerá výborne, čo poviete?